X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

16 اسفند 1400, 00:48
کد خبر: 1028
نظرات: 0

بومی یا غیر بومی؟ مسئله این است!

تغییر و تحولات مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان که احتمالاً شاهد آن خواهیم بود، همان طور که می‌تواند یک فرصت برای ورزش اصفهان جهت برون رفت موقت از حواشی و مشکلات باشد، می‌تواند یک دغدغه نیز محسوب شود.

به گزارش خبرنگار اصفهان ورزش، اتفاقات چند وقت اخیر نشان می‌دهد برخی از گروه ها با داشتن لباس انتقاد کمر برای تغییرات در اداره کل ورزش و جوانان استان بسته اند هرچند انتصابات پشت سر هم وزیر ورزش مانند معرفی مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان تهران، هم می تواند مهر تاییدی باشد که احتمالا طباطبایی باید به زودی با صندلی خود خداحافظی کند. او که شاید برخلاف انتظار نخستین برف سال را از دفترش در اداره کل تماشا کرد، معلوم نیست نخستین شکوفه‌های بهاری را نیز می‌تواند از پنجره اتاق ریاست خود به تماشا بنشیند یا خیر؟ هرچند در ورزش فرض هیچ محالی، محال نیست!


مسلماً تعیین تکلیف زودتر اداره کل ورزش و جوانان چه با تثبیت و یا چه با تغییر مدیرکل فعلی می‌تواند به نفع جامعه ورزش استان باشد زیرا با تثبیت مدیرکل فعلی با قدرت می تواند کار خود را پیش ببرد و یا با تغییر تکلیف و نگاه مدیریتی به ورزش اصفهان مشخص و بسیاری از هیئت‌های ورزشی شاید به سر و سامان برسند. با این وجود حدس مدیر بعدی این اداره، کار چندان آسانی نیست و اسامی گزینه‌های مختلفی از گوشه و کنار برای تصدی این جایگاه تاثیرگذار در ورزش اصفهان شنیده می‌شود و در این بین تقابل شاخه ورزش و جوانان نیز قابل توجه است.


آنچه در میان این گزینه‌ها جالب و قابل تامل است، حضور گزینه‌های غیر بومی است که در خارج از استان اصفهان فعالیت داشته‌اند و حالا در حالی به چند قدمی میز اتاق مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان رسیده اند که به طور قطع باید در این مدت بتوانند شناخت کامل از شرایط ورزش در استان اصفهان پیدا کنند وگرنه خیلی زود دچار حاشیه خواهند شد. برخی منابع مدعی‌اند این گزینه‌های غیر بومی مد نظر وزارت و شخص وزیر است که البته با نگاه به انتصابات سجادی در دیگر حوزه‌ها، این ادعا دور از ذهن نیست.


با این حال سوال اینجا است که اصلاً چرا وزارت نشین‌ها برای اصفهان به فکر مدیر غیر بومی افتاده‌اند؟


اساساً زمانی گزینه‌هایی غیر بومی در استان‌ها مطرح می‌شود که یا در آن استان قحط‌الرجال بوده و به عبارتی مدیر در خوری پیدا نشود و یا اینکه مدیران کشوری نتوانند مدعیان این سمت را راضی کنند و بر اختلافات قومی - قبیله‌ای و حذبی فائق آیند. هرچند اتفاقات چند روز اخیر شاید مهر تاییدی باشد به دلیل دوم اما باید دید کدام عامل وزارت را به چنین سمت و سویی برده و اگر علتی خارج از این دو دلیل دارا است، چه توجیهی برای انتخاب مدیری غیر بومی وجود دارد؟


نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها