X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

16 فروردین 1401, 10:17
کد خبر: 1091
نظرات: 0

اختصاصی| طباطبایی: گفتند هزینه‌های صفر تا صد میزبانی از تیم ملی بر عهده استان است

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان توضیحات مفصلی در خصوص حواشی چند وقت اخیر هیئت‌های ورزشی استان ارائه داد.

به گزارش خبرنگار اصفهان ورزش، تقریبا دو سال از روزی که سید محمد طباطبایی سکان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان را به دست گرفت می‌گذرد و در این مدت چالش‌های فراوانی پیش رو طباطبایی و تیم مدیریتی او بوده است. منتقدان و موافقان فراوانی نیز به نقد یا حمایت از مدیرکل به پا خواسته‌اند و حالا بد نیست برای نگاهی به دو سال حضور طباطبایی در بالاترین مقام اجرایی ورزش استان، با او هم صحبت شویم تا از زبان خودش عملکرد دو سالانه اداره کل را دو بوته نقد قرار دهیم. به همین بهانه سیدمحمد طباطبایی گفت‌و‌گویی مفصل با خبرنگار اصفهان ورزش داشته که بخش نخست آن را در ادامه و بخش‌های بعدی آن را در روزهای اتی می‌خوانیم:


چرا استان اصفهان باتوجه به زیرساختی که دارد میزبانی بازی تیم ملی را نپذیرفت؟

زمانی که عزیزی خادم به اصفهان آمد، در مجمع استان اصفهان و در مجمع استان ها حضور داشتم که از او در خواست کردم باتوجه با زیر ساخت خوبی که اصفهان دارد، می توانیم بخشی از میزبانی های تیم ملی را در برعهده بگیریم و او هم از این موضوع استقبال کرد و گفت حاضریم هر استانی آمادگی داشته باشد، میزبانی بازی های ملی را به آن استان واگذار کنیم. در حاشیه جلسه مبحث هزینه هارا با عزیزی خادم مطرح کردم و گفتم برای میزبانی هزینه ای برگردن استان اصفهان نیندازید که اوهم گفت هزینه ای ندارد و یکی از بازی های تیم ملی را به اصفهان می دهم.

 بحث درخواست میزبانی مطرح و نهایی شد، در این میان که عزیزی خادم از فدراسیون می رفت، یک نامه دبیر فدراسیون به هیئت فوتبال استان اصفهان زده بود که من اطلاعی از آن نداشتم بعد که پیگیر شدم، طاهری گفت کامرانی فر صفر تا صد هزینه میزبانی را برگردن استان اصفهان انداخته و این هزینه میلیاردی است که نمی توانم آن را پرداخت کنم.

من هم با این شرایط مخالف هستم و نباید این هزینه سنگین را بردوش اصفهان می انداختند ضمن اینکه صعود تیم ملی قطعی شده بود و پولی از طرف فیفا به فدراسیون فوتبال داده شد.

باتوجه به اینکه این موضوع باید در تامین استان مطرح می شد، فدراسیون فوتبال باید یک نامه به اداره کل ورزش و جوانان و یک نامه به هیئت فوتبال ارسال می کرد زیرا   متولی برای تقاضای تامین اداره کل ورزش و جوانان است و بحث زیر ساخت ها و مباحث امنیتی به ما برمی گردد.


اگر بحث مالی است، خراسان رضوی چگونه توانست میزبانی بگیرد؟

ماهم اگر ذوب آهن یا سپاهان قبول می کردند این هزینه را پرداخت کنند مشکلی نداشتیم، اما نمی توانیم از شهریه بازیکنان که اندوخته کمی است برای میزبانی تیم ملی استفاده کنیم.


تحسیری مدیرعامل ون پارس اعتقاد دارد شفافیت مالی در هیئت فوتبال صورت نگرفته و در‌ جلسه آخر مجمع، اعضا هیئ فوتبال بدون مشاهده صورت‌های مالی آن را امضا کرده‌اند. نظر شما راجع به این موضوع چیست؟

در جلسه ای که با حضور خادم برگزار شد، هیئت فوتبال گزارش مالی داد، اما تحسیری درگیر حواشی بازی تیم خود با نود ارومیه بود و با رئیس فدراسیون فوتبال صحبت می کرد و خزانه دار هیئت هم گزارش مالی را ارائه داد. 

در مجمع اول باید گزارش مالی و بعد از آن بودجه پیشنهادی داده شود، علی طاهری هیچ پولی به عنوان حقوق از هیئت فوتبال برداشت نکرده و مجمع سلامت کاری او را تایید کرده است.


در مجمع هیئت کوهنوردی ماجرایی پیش آمد و دهقان علیرغم آنکه نماینده باشگاه‌ها در مجمع بود، در جایگاه قهرمان وارد شد. در این خصوص توضیح می‌دهید؟

دهقان قهرمان و افتخارآفرین کوهنوردی استان اصفهان است که بر بام دنیا صعود کرده، وی هم به عنوان نماینده باشگاه ها و هم به عنوان قهرمان می توانست در جلسه حضور داشته باشد که قرار شد دهقان را به عنوان نماینده باشگاه ها و حسینی را به عنوان قهرمان در مجمع حاضر باشند ولی مورد اعتراض قرار گرفت که با فدراسیون و دهقان صحبت کردیم و این ورزشکار گفت دوست دارم در جایگاه قهرمان باشم و باتوجه به اینکه صعود به اورست معادل قهرمانی جهان است اورا در جایگاه قهرمان قرار دادیم و درست هم بود.


با استقلال هیئت های ورزشی موافقید یا اعتقاد داریم اداره کل ورزش و جوانان باید نقش پدرانه خود را ایفا کند؟

اعتلا و توسعه یافتگی ورزش زمانی رقم می خورد که فدراسیون و هیئت های ورزشی استقلال داشته باشند، اما بستر های لازم فراهم نیست و زمانی فراهم خواهد شد که ارتباط مالی کاملا قطع شود و ترفندی برای ادامه بقای هیئت ها پیشبینی شود. در حال حاضر نمی دانیم باید نگاه پدرانه داشته باشیم یا اجازه دهیم هیئت ها با استقلال کار کنند، در اهداف، برنامه و سیاست گذاری اداره کل سعی کردیم هیئت های ورزشی استقلال دهیم ولی قانون وظیفه نظارتی بر عهده اداره کل گذاشته که آن را انجام می دهیم.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها