X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

8 تیر 1401, 09:41
کد خبر: 1142
نظرات: 0

برخی رشته‌های ورزشی ذوب‌آهن در آستانه انحلال/ مدیر عامل باشگاه: اعتبار باشد هیچ رشته‌ای را حذف نمی‌کنیم

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: اگر اعتبارات پیش‌بینی شده اختصاص داده شود، هیچ رشته‌ای را حذف نمی‌کنیم اما در صورت کسری بودجه نمی‌توانیم خارج از چارچوب مصوب کارخانه حرکت کرده و تعهداتی را ایجاد کنیم که از عهده ما خارج خواهد بود.

به گزارش اصفهان ورزش، در فضای ورزشی کشورمان اغلب با تیم‌های فوتبالی رو‌به‌رو می‌شویم که بدون داشتن چارت سازمانی مشخص، بدون برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌های درست و طولانی مدت، با صرف هزینه‌های گزاف به دنبال نتیجه‌گیری در کوتاه ترین زمان ممکن هستند و در کنار همه این‌ها، عبارت «باشگاه فرهنگی ورزشی» را هم یدک می‌کشند.

مثال برای توصیفاتی که عنوان شد زیاد است اما باشگاه‌های ورزشی به معنای واقعی کلمه در ورزش ما انگشت‌شمار هستند و یکی از آن‌ها بدون شک ذوب‌آهن اصفهان است، ذوب‌آهن با سابقه ۵۳ سال حضور در ورزش ایران، همواره در کنار فوتبال که برند اصلی این باشگاه است، از سایر رشته‌های ورزشی حمایت کرده و افتخارات فراوانی را نیز کسب کرده است.

در آستانه فصل جدید اما اخبار نگران‌کننده‌ای از احتمال انحلال برخی از رشته‌های ورزشی این باشگاه به گوش می‌رسد که باعث نگرانی بازیکنان بومی حاضر در تیم‌های مختلف ورزشی این باشگاه و هواداران ذوب‌آهن شده است.

به همین بهانه در گفت‌و‌گویی با علی احسانی، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن، آخرین وضعیت تیم‌داری این باشگاه در رشته‌های مختلف را جویا شدیم.

وی با اشاره به برگزاری مجمع سالیانه شرکت ذوب‌آهن، گفت: در انتظار تصویب بودجه نهایی باشگاه برای فصل جدید هستیم، برای تمامی رشته‌ها پیش‌بینی بودجه انجام شده است و حتی در نظر داریم رشته پاورلیفتینگ را هم به مجموعه باشگاه اضافه کنیم اما اتخاذ تصمیم نهایی برای این موارد در گرو تخصیص اعتبارات لازم است.

احسانی ادامه داد: بحث بدهی‌های سنواتی را در باشگاه داریم که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود؛ نمی‌توان بدون اعتبارات کافی در رشته‌ای تیم‌داری کرد.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن تصریح کرد: هزینه قرارداد اعضای تیم، حمل و نقل، تدارکات و غیره باید در نظر گرفته شود و اعتبارات لازم فراهم شود؛ نمی‌توانیم مانند سال‌های گذشته تعهداتی ایجاد کنیم که در آینده نتوانیم پاسخگو باشیم.

وی با بیان این نکته که تاریخ برگزاری مجمع در ماه جاری (تیرماه) خواهد بود، مطرح کرد: باشگاه ذوب‌آهن از نظر امکانات ساختاری توانمندی تیم‌داری در تمامی رشته‌ها را دارد؛ از نظر نیروی انسانی نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم، تنها مسأله بحث بودجه است که باید ببینیم به چه اندازه خواهد بود و پس از پرداخت بدهی‌ها چه مبلغی باقی می‌ماند.

احسانی افزود: اگر اعتبارات پیش‌بینی شده اختصاص داده شود، هیچ رشته‌ای را حذف نمی‌کنیم اما در صورت کسری بودجه نمی‌توانیم خارج از چارچوب مصوب کارخانه حرکت کرده و تعهداتی را ایجاد کنیم که از عهده ما خارج خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: باید قبول کرد که از نظر اقتصادی سال دشواری را سپری می‌کنیم، امیدوارم در مجمع پیش‌رو با پیشنهادات ما موافقت شود و بتوانیم در همه رشته‌ها با قدرت به کار خود ادامه دهیم.

بر این اساس باید منتظر برگزاری مجمع کارخانه ذو‌ب‌آهن‌ بود تا میزان بودجه تخصیص داده شده به باشگاه مشخص شود و بر همین اساس برای تیم‌داری در رشته‌های مختلف برنامه‌ریزی شود.

البته انتظار می‌رود کارخانه ذوب‌آهن با در نظر گرفتن این‌که باشگاه ذوب‌آهن همیشه با کشف و پرورش استعداد‌های ورزشی در رشته‌های مختلف و توجه به بازیکنان بومی استان اصفهان، سهم به‌سزایی در کسب افتخار در سطح ملی داشته است، نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری کند.

فارس

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها