X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

5 شهریور 1401, 10:19
کد خبر: 1162
نظرات: 0

روسای هیئت‌های ورزشی | بودجه ای از اداره کل ورزش و جوانان دریافت نکرده‌ایم!

اصفهان ورزش از روسای هیئت های ورزشی پرسیده است چه مقدار از بودجه تفاهم نامه منعقد شده با اداره کل ورزش و جوانان استان را در سال جاری دریافت کرده اند؟

به گزارش خبرنگار اصفهان ورزش، آیین نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی ورزشی استانی و شهرستانی از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با استناد به اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ مهر سال ۹۸ و ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ هیات وزیران تهیه و تصویب شد و در نهایت از وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ شد تا جهت اجرا در مجامع عمومی فدراسیون‌ها به تصویب برسد.

آیین نامه نحوه فعالیت هیئت های ورزشی استانی و شهرستانی از سوی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ شده و به منظور اجرا باید به تصویب مجمع های عمومی فدراسیون های مربوطه برسد و پس از آن لازم الاجراست.

اما در رابطه با آیین نامه نحوه فعالیت هیات های ورزشی استانی و شهرستانی ابهامات و پرسش هایی وجود دارد که بعضاً باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است که به نظر می رسد باید به صورت صریح و شفاف به آن پاسخ داده شود و در صورت مشخص شدن اشکال، نسبت به رفع آن اقدام گردد.

نایب رییس پر قدرت تر از رئیس مجمع!

مهم‌ترین چالش آیین نامه به ماجرای قدرت بخشیدن به نایب رییس مجمع که همان مدیرکل ورزش و جوانان استان است مربوط می‌شود به گونه‌ای که از مجموع رای‌های موجود که حدود ۳۵ رای می‌شوند، ۲۱ رای به طور مستقیم و غیرمستقیم در اختیار نایب رییس مجمع قرار گرفته و عملا نایب رییس مجمع به جز رای خود، از ۲۰ رای دیگر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم برخوردار خواهد بود؛ این بدان معناست که انتخاب ۴ ورزشکار، ۲ مربی، ۲ داور و اعضای (حداکثر ۲ نفر) کنفدراسیون قاره‌ای یا فدراسیون جهانی به انتخاب نایب رییس مجمع است که شامل ۱۰ رای می‌شود. در عین حال، هیئت‌های ورزشی شهرستان‌ها نیز، با توجه به اینکه با بر اساس تبصره یک ماده ٢۶ به پیشنهاد رییس ورزش و جوانان شهرستان منصوب می‌شوند، ۱۰ رای آنها نیز عملا به صورت غیرمستقیم با نایب رییس مجمع مرتبط خواهد بود و در این صورت کفه ترازوی مجمع به سمت نایب رییس مجمع سنگینی می‌کند. 

به صورت خلاصه می‌توان اعلام کرد که ترکیب مجمع به گونه ای است که گزینه مدنظر نایب رییس مجمع یا همان رییس اداره کل ورزش و جوانان استان به احتمال بسیار زیاد، رای می‌آورد.

جواد محمدی هفتم اردیبهشت ماه سال 1401 به عنوان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان انتخاب شد. وی در روز معارفه خود از مجاهدت، برنامه‌ریزی و حمایت صحبت کرد و گفت از هرگونه جناح‌بندی و گروه‌گرایی دوری خواهیم کرد، هرچند سرپرست اداره کل همچنان توان برگزاری مجامع مهمی همچون ورزش همگانی، بدنسازی، ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و... را نداشته است.

در حال حاضر حدود 155 روز است که از زمان حضور جواد محمدی به عنوان سرپرست اداره کل می گذرد که تنها انتخابات چند هیئت ورزشی آن هم با کلی شایعه مهندسی برگزار شده است.

با این حال در مورد اول بخش اول بند بیست و سوم آیین نامه نحوه فعالیت‌های هیئت های ورزشی استانی اشاره به کمک های دولت به هیات های ورزشی است که در بودجه ادارات کل ورزش و جوانان استان ها به فصل 5 معروف است و با توجه به صحبت استاندار اصفهان مبنی بر افزایش چشمگیر بودجه ورزش اصفهان به سراغ برخی از روسای هیات های ورزشی رفته ایم و از آنها در مورد بودجه دریافتی سوال پرسیده ایم.

حمیدرضا غزنوی رئیس هیئت انجمن های ورزشی، هم اظهار کرد: اداره کل بودجه‌ای در اختیار ما قرار نداده است و تا جایی که بتوانیم هزینه های خود را از کمک های مردمی به دست می آوریم.

وی ادامه داد: سعی می کنم در روزهای آینده با مدیرکل جلسه داشته باشم تا این مشکلات برطرف شود زیرا نمی توانیم از این مسائل بی تفاوت بگذریم.

حبیب الله ناظریان رئیس هیئت کاراته استان اصفهان، در رابطه با اینکه آیا بودجه ای از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان در اختیارشان قرار گرفته است، گفت: بودجه ای از اداره کل ورزش و جوانان دریافت نکرده ایم، می دانیم اداره کل مشکل مالی دارد که امیدواریم به زودی این مشکلات حل شود تا بتوانیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: با استفاده از برنامه‌های خود، کمک خیرین، مساعدت اهالی کاراته و کسانی که به کاراته علاقه دارند هزینه ها را تامین می کنیم، اما کافی نیست.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان، تصریح کرد: اداره کل به ما قول داده که کمک های بیشتری صورت گیرد و پا به پای ما تا پیشرفت کاراته استان بیاید.

رضا صادقی سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان در رابطه با این موضوع اظهار کرد: در سال جدید هنوز بودجه ای به ما ندادند و از کلاس های آموزشی، کمک های خیرین و بقیه موارد هزینه های خود را تامین می کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل باید از وزارت ورزش و جوانان بودجه مختص ورزش های همگانی را بگیرد تا تفاهم نامه میان هیئت و اداره بسته شود که این کار صورت نگرفته است. متاسفانه هنوز بودجه پیاده روی همگانی که برگزار شد را هم به ما ندادند.

شهرام الله آبادی رئیس هیئت تکواندو استان اصفهان در رابطه با این موضوع اظهار کرد: اداره کل وظیفه دارد تفاهم نامه بنویسد تا بودجه هیئت های مختلف را مشخص کند. در سال جاری مبلغی مبنی بر بودجه به هیات تکواندو استان اصفهان داده نشده است. استان اصفهان، شهرستان های فعالی در بخش تکواندو دارد و ۷۰ درصد تیم ملی از اصفهان هستند. در حال حاضر دو مدال جهانی پاراتکواندو گرفتیم، اما حتی هزینه رفت آمد ورزشکاران از فرودگاه به اصفهان هم داده نمی شود.

رئیس هیئت تکواندو استان اصفهان با بیان اینکه در ۲ الی۳ سال گذشته از درآمد خودمان و هزینه هایی که از دوره های فدراسیون می گرفتیم بودجه تکواندو را تامین کردیم. با توجه افتخارآفرینی هایی که داریم، ۱۰ میلیارد تومان هزینه سالانه ما می‌شود ولی اداره کل نهایتاً ۲۰۰میلیون اختصاص می دهد.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها