X

ورود به پایگاه خبری طوفان زرد

10 شهریور 1401, 12:05
کد خبر: 1169
نظرات: 0

یزدان پناه: اداره کل برای بدمینتون چالش ایجاد می‌کند

پیشکسوت بدمینتون گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان در نامه ای تاکید کرده است که از برخی افراد استفاده ای نشود، اما این ارگان حتی به نامه خود پایبند نیست و اگر اوضاع همینطور پیش برود هیئت ضعیف و ضعیف خواهد شد.

غلامحسین یزدان پناه، پیشکسوت بدمینتون اصفهان در گفت و گو با خبرنگار اصفهان ورزش، با بیان اینکه بدمینتون اصفهان به دنبال حمایت حقیقی اداره کل است، عنوان کرد: حدود دو سال است که هیئت جدیدی روی کار آمده است اما هنوز هم اختیار بدمینتون اصفهان در دست اشخاص منفعت طلب و انحصار طلب است. از طرفی اداره کل و فدراسیون هم نه تنها حمایتی نداشتند بلکه باعث ایجاد چالش هایی برای هیئت جدید شده‌اند.

یزدان پناه ادامه داد: فدراسیون‌ها مانند پدر رشته ورزشی در کشور هستند و باید از هیئت ها حمایت کنند، اما متاسفانه این کار را انجام نمی دهند. فدراسیون اگر حمایت نمی‌کند حداقل باعث چالش های بدمینتون نباشد.

پیشکسوت بدمینتون درباره انتخابات هیئت ها گفت: فدراسیون تاکید خاصی بر روی همکاری هیئت ها در بحث انتخابات دارد و اداره کل نیز با فدراسیون همکاری می کند، اما در زمان برگزاری انتخابات حمایتی صورت نمی‌گیرد، حتی سال های گذشته که در هیئت‌ها انتصاب صورت می گرفت، مسائل با خرد جمعی حل می شد؛ اما اکنون متاسفانه فدراسیون این اجازه را به افراد نمی دهد. باید از ظرفیت های مختلف استفاده شود تا این ورزش به سمت اهداف مورد نظرش برود.

وی افزود: فدراسیون به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و برای پیشبرد اهدافش به کمک هیئت ها نیاز دارد. فدراسیون باید به انتقادات اهمیت بدهد و عملکرد هیئت های قبلی را مورد بررسی قرار دهد. حتی بدون اینکه کسی برای انتقاد از هیئت ها ورود کند، فدراسیون، اداره کل و اداره بازرسی باید مدام به بررسی اوضاع ورزش بپردازند.

یزدان پناه با بیان اینکه رئیس هیئت قبلی هنوز هم مدارک مالی خود را به هیئت جدید ارسال نکرده است، گفت: دو سال از پایان دوره هیئت قبلی می گذرد و فدراسیون هنوز هم به این مسئله ورود نکرده، نمایندگان هیئت قبلی هنوز هم مدعی جایگاه در بدمینتون هستند. اداره کل در نامه ای تاکید کرده است که از این افراد استفاده ای نشود، اما این ارگان حتی به نامه خود پایبند نیست. این تناقضات نباید وجود داشته باشد و اگر اوضاع همینطور پیش برود هیئت ضعیف خواهد شد.

وی ادامه داد: هیئت جدید برنامه های خوب زیادی داشته است، اما اداره کل با اهداف هیئت همراه نیست. اداره کل باید با اشخاص منفعت طلب برخورد کند تا همگان بدانند هدف اصلی پیشرفت بدمینتون اصفهان است. اگر از تمام ظرفیت های استان استفاده شود، شاهد این پیشرفت خواهیم بود.

یزدان پناه در پاین گفت:هیچ کس علاقه ای به تخطی از دستورات اداره کل ندارد، باید افراد منافع شخصی خود را کنار بگذراند و به پیشرفت ورزش بدمینتون فکر کنند. گروهی که هشت سال پیش در هیئت بودند همه کار کردند، بدمینتون اصفهان در گذشته قطب ایران بود اما الان اینطور نیست. امیدورام شرایط به نحوی بشود که شاهد موفقیت بدمینتون، در اصفهان باشیم.

نظرات کاربران
ارسال دیدگاه
عکس خوانده نمی‌شود
آخرین ها